ADRESS

Gutegymnasiet ligger i norra Visby, i tre lokaler som ligger nära varandra. Om du klickar på pilarna ovan ser du ytterligare information om var de specifika programmen ligger.

Besöksadress: Broväg 25

Postadress: Broväg 8, 62140 Visby

KONTAKT REKTORER

Therese Ljungman
Rektor
therese.ljungman@guteskolan.se
0768-85 25 02

Jesper Hedlund
Studie- & yrkesvägledare, bitr. rektor
jesper.hedlund@guteskolan.se
0768-85 25 09

EFTERFRÅGADE NUMMER

Kurator Tomas Oredsson: 0498-651164
Skolsköterska: 0707-871003
Frisörsalong, bokning: 0498-651171
Caffis/matsal: 0498-651161
Sjukanmälan: 0498-651161
(Ring helst mellan kl 08.00 och 12.00 varje dag du är sjuk)

ADRESS

Gutegymnasiet ligger i norra Visby, i tre lokaler som ligger nära varandra. Om du klickar på pilarna ovan ser du ytterligare information om var de specifika programmen ligger.

Besöksadress: Broväg 25

Postadress: Broväg 8, 62140 Visby

KONTAKT REKTORER

Therese Ljungman
Rektor
therese.ljungman@guteskolan.se
0768-85 25 02

Jesper Hedlund
Studie- & yrkesvägledare, bitr. rektor
jesper.hedlund@guteskolan.se
0768-85 25 09

EFTERFRÅGADE NUMMER

Reception: 0498-651161
Kurator Tomas Oredsson: 0498-651164
Skolsköterska: 0707-871003
Frisörsalong, bokning: 0498-651171
Caffis/matsal: 0498-651161
Sjukanmälan: 0498-651161
(Ring helst mellan kl 08.00 och 12.00 varje dag du är sjuk)

Vill du komma i kontakt
med någon från vår personal?

LÄRARE
  • Anna Jakobsson

    Lärare på Naturbruksprogrammet Djur
    anna.jakobsson@guteskolan.se

  • Anna Lindén

    Lärare i svenska, franska och filosofi
    anna.linden@guteskolan.se

  • Annie Weiss Björklund

    Lärare på Naturbruksprogrammet Djur
    annie@guteskolan.se

  • Anders Broberg

    Lärare på Estetiska programmet
    Estetik & media
    anders.broberg@guteskolan.se

  • Christer Liljegren

    Lärare på Estetiska programmet – Musik
    christer.liljegren@guteskolan.se

  • Diana Eriksson

    Lärare i svenska och engelska
    diana.eriksson@guteskolan.se

  • EmmaMaria Karlsson

    Lärare på Ekonomiprogrammet
    emmamaria.karlsson@guteskolan.se

  • Erika Sandgren

    Lärare på Barn- & fritidsprogrammet
    och Hantverksprogrammet florist
    erika.sandgren@guteskolan.se

  • Felix Thålin

    Lärare på Teknikprogrammet
    felix.thalin@guteskolan.se

  • Frida Johansson

    Lärare i kemi, biologi och naturkunskap
    frida.johansson@guteskolan.se

  • Hanna Isaksson

    Lärare i religioin och psykologi
    hanna.isaksson@guteskolan.se

  • Hedvig Strömbom

    Lärare i engelska
    hedvig.strombom@guteskolan.se

  • Herman Haglund

    Lärare i svenska som andraspråk och ryska
    herman.haglund@guteskolan.se

  • Jenny Frick

    Lärare på Hantverksprogrammet
    Frisör, barberare & hår- & makeupstylist
    jenny frick@guteskolan.se

  • Joel Akre

    Lärare i matematik
    joel.akre@guteskolan.se

  • Jessica Lundeberg

    Lärare på Estetiska programmet
    Bild & formgivning
    jessica.lundeberg@guteskolan.se

  • Lowisa Sandsjö

    Lärare i samhällskunskap
    lowisa.sandsjo@guteskolan.se

  • Malin Campbell

    Lärare på Estetiska programmet
    Bild & formgivning
    malin.campbell@guteskolan.se

  • Marie Liljegren

    Lärare i teknik och matematik
    marie.liljegren@guteskolan.se

  • Mikael Carlson

    Lärare på Estetiska programmet
    Musik
    mikael.carlson@guteskolan.se

  • Mikael Öhman

    Lärare i svenska och sociologi
    mikael.ohman@guteskolan.se

  • Marcus Romfeldt

    Lärare i engelska och historia
    marcus.romfeldt@guteskolan.se

  • Olof Persson

    Lärare i matematik och naturkunskap
    olof@guteskolan.se

  • Pär Gabrielsson

    Lärare på Barn- & fritidsprogrammet
    par.gabrielsson@guteskolan.se

  • Per Appelgren Olsson

    Lärare i idrott, ansvarig för LIU
    per.olsson@guteskolan.se

  • Peter Bavér

    Lärare på Restaurang- &
    Livsmedelsprogrammet
    peter.baver@guteskolan.se

  • Ray Bauermeister

    Lärare på Barn- & fritidsprogrammet
    ray.bauermeister@guteskolan.se

  • Robin Pettersson

    Lärare på Estetiska programmet
    Estetik & media
    robin.pettersson@guteskolan.se

  • Rocio Herran-Hederstedt

    Lärare i spanska och entreprenörskap
    rocio.herran@guteskolan.se

  • Toril Snyen

    Lärare på Estetiska programmet
    Musik
    toril.snyen@guteskolan.se

  • Tova Björkander

    Lärare på Hantverksprogrammet
    Frisör, barberare & hår- & makeupstylist
    tova.bjorkander@guteskolan.se

  • Ulf Jonsson

    Lärare i matematik
    ulf.jonsson@guteskolan.se

  • Ulrika Brorson

    Lärare på Restaurang- &
    Livsmedelsprogrammet
    ulrika.brorson@guteskolan.se

  • Ylva Nordin

    Lärare i matematik och naturkunskap
    ylva.nordin@guteskolan.se

ÖVRIG PERSONAL
  • Anneli Frank

    Skolsköterska och elevhälsa
    anneli.frank@guteskolan.se

  • Eva Kloth

    Speciallärare och elevhälsa
    eva.kloth@guteskolan.se

  • Maria Karlsson

    Socialpedagog och elevhälsa
    maria.karlsson@guteskolan.se

  • Peder Broberg

    Webbadministratör
    peder@guteskolan.se

  • Stefan Flodman

    Datortekniker
    stefan.flodman@guteskolan.se

  • Tomas Oredsson

    Kurator och elevhälsa
    tomas.oredsson@guteskolan.se